O mnie

KIM JESTEM

Małgorzata Musiał

Pomagam dorosłym lepiej rozumieć dzieci i samych siebie.

Jestem pedagogiem z wykształcenia, żoną i mamą trójki dzieci z powołania. Na co dzień pracuję z dorosłymi, którzy chcą lepiej rozumieć dzieci, ale i samych siebie. Pracę z rodzinami zaczynałam jako realizatorka programu „Szkoła dla Rodziców”.

MOJA HISTORIA

Jak to się zaczęło...

“Najlepszą matką byłam wtedy, kiedy nie miałam jeszcze własnych dzieci”

To zdanie pochodzące z jednej z książek autorstwa Mazlish i Faber doskonale oddaje mój początek rodzicielskiej drogi.
Byłam bowiem przekonana, że jestem stworzona do bycia matką idealną – cierpliwą, spokojną, wiedzącą, co zrobić, magicznie połączoną ze swoim potomstwem.

Nasze pierwsze dziecko szybko sprowadziło mnie na ziemię. Okazało się, że znane mi metody (odłóż, niech się wypłacze, bądź konsekwentna, nie może wejść ci na głowę itp.), nie tylko nie działają tak, jak oczekiwałam, ale wręcz wprowadzają do naszej rodziny napięcie, stres i poczucie frustracji. Byłam całkowicie zagubiona i bezradna, zupełnie bez pomysłu, w którą stronę ruszyć dalej.

I wtedy pojawiło się nasze drugie dziecko, a ja, w poszukiwaniu informacji na temat noszenia w chustach, znalazłam forum, które pokazało mi nową drogę. Otworzyło mi oczy na przyczyny trudnych zachowań dzieci, pomogło mi lepiej zrozumieć moje reakcje – i dało narzędzia do wprowadzania zmian. 

Byłam całkowicie zagubiona i bezradna, zupełnie bez pomysłu, w którą stronę ruszyć dalej

To dzięki temu miejscu i tamtym ludziom zaczęłam myśleć o relacjach zupełnie inaczej, w bardziej świadomy i pogłębiony sposób. Zaczęłam czytać, szkolić się i zdobywać wiedzę, która każdego dnia wspiera mnie w budowaniu dobrych relacji z moimi bliskimi i samą sobą.

I chcę to podać dalej.

Co robię

Na co dzień zajmuję się wspieraniem dorosłych w lepszym rozumieniu dzieci. Prowadzę kursy online, warsztaty dotyczące relacji i udzielam indywidualnych konsultacji rodzicielskich.

Przez wiele lat pracowałam i współtworzyłam toruńskie stowarzyszenie “Rodzina Inspiruje!”, realizowałam też program “Szkoła dla rodziców i wychowawców”.

 

Od 2017 roku jestem mediatorką NVC (Porozumienia bez Przemocy). Jestem również jednym z niewielu w Polsce mentorem grup SAFE, profesjonalnie wspierającym świeżo upieczonych rodziców.
Nieustannie szkolę się i szukam nowych inspiracji, które pomagają mi lepiej wspierać innych.

Znalazłam się też w gronie 7 współautorek pierwszego osadzonego w polskich realiach poradnika dla rodziców małych dzieci „Jak zrozumieć małe dziecko”.

 

Skończyłam studia pedagogiczne, jednak największym polem doświadczalnym jest dla mnie – rzecz jasna – matkowanie trójce potomków. To oni generują nowe tematy warsztatów, oni są mi natchnieniem w pisaniu felietonów, oni sprawiają, że „nic co ludzkie, nie jest mi obce”. 

To dzięki nim budowanie relacji stanowi dziś jedno z najciekawszych wyzwań w moim życiu.

Książki

Ostatecznie wszystko to zaowocowało napisaniem i wydaniem dwóch książek:

“Dobra relacja. Skrzynka z narzędziami dla współczesnej rodziny” oraz „Bo ty im na wszystko pozwalasz!! O tym jak się porozumieć wspólnie wychowując dzieci”

Inni o mnie

stopkalog_bw

© 2013-2024 Małgorzata Musiał. Wszystkie Prawa Zastrzeżone

Vivens Małgorzata Musiał Leszczyńskiego 103 Bydgoszcz
NIP: 8451689976

0
Skomentuj!x