Rozwój psychiczny dziecka od 0 do 10 lat

0-10

Frances L. Ilg, Luise Bates Ames, Sidney M. Baker „Rozwój psychiczny dziecka od 0 do 10 lat”

Jeśli martwisz się, że Twój trzylatek wciąż nie umie pożegnać się w nocy z pieluszką, Twoje spokojne do tej pory dziecko zachowuje się ostatnio, jakby diabeł w nie wstąpił, lub nie wiesz, jak reagować na nieustanne ogryzanie paznokci czy histeryczne walenie głowa w podłogę-to jest książka dla ciebie!

Porusza ona chyba wszystkie najistotniejsze zagadnienia związane z rozwojem psychicznym dzieci-przybliżając poszczególne etapy rozwoju, opisując typy osobowości, omawiając problemy towarzyszące jedzeniu, spaniu, wydalaniu czy rozładowywaniu napięć emocjonalnych. Znajdziemy tu również wskazówki, jak reagować na dziecięce lęki, zainteresowanie seksem, jak pomagać dziecku w szkole lub pomóc rodzeństwu budować dobre relacje. Nie zabraknie słowa o oglądaniu telewizji, rozmowach o śmierci, rozwodach bądź seksie.

Wracam do tego podręcznika co i rusz, bo działa uspokajająco – wyjaśnia wiele kwestii, które w zachowaniu mojego dziecka wydawały mi się dziwne, nietypowe. Polecam wszystkim – ta książka naprawdę rozwieje Wasze wątpliwości!

 

Powrót do poprzedniej strony