❓ Może dopadają Cię czasem wątpliwości, czy nie należałoby zrobić więcej: więcej tłumaczyć, dłużej pocieszać, wyraźniej pokazać, że pewne zachowania są nieakceptowalne?
❓ Może wiesz, że dla zdrowego rozwoju emocji trzeba dziecku towarzyszyć, akceptować jego uczucia i tworzyć im bezpieczną przestrzeń, ale w praktyce gubisz się w tym:
❓ I wreszcie – czy wolno Ci pokazać własne emocje (smutek, zdenerwowanie, niepokój), a jeśli tak – w jakim stopniu?
Nasze własne emocje były bagatelizowane i ignorowane (👉nie przesadzaj, nic się takiego nie dzieje), złość wypierana (👉nie ma co się złościć), radość usadzana w miejscu (👉przestań pajacować!), niepokój wyszydzany (👉co ty, psa się boisz?).
Cóż więc z tego, że wiemy co jest ważne, skoro nie wiem, jak to zrobić?
Nic dziwnego, że czujemy się zagubieni i sfrustrowani: zwłaszcza gdy nasze dzieci w emocjach zachowują się w sposób źle odbierany przez otoczenie, a my chcielibyśmy z jednej strony być wspierający dla dzieci, a z drugiej zadbać o granice innych. I do tego wszystkiego zachować spokój.
więcej spokoju do Waszej codzienności
wspierać swoje dziecko w jego emocjach - w najróżniejszych sytuacjach
równowagę między szanowaniem dziecięcych emocji a jednoczesnym pokazywaniu mu granic?
Oczywiście otrzymasz uporządkowaną, rzetelną wiedzę na temat emocji - ale oprócz przekazania wiedzy pokażę Ci krok po kroku, jak możesz z niej skorzystać w codzienności.
Cóż Ci po informacji, że masz towarzyszyć w emocjach, skoro wciąż nie wiesz, jak to konkretnie robić, kiedy przestać i czy można z tym przesadzić?
🚨Nie poprzestaniemy na ogólnikach, które możesz znaleźć wszędzie - sięgniemy głębiej, po konkretne strategie, które pomogą Ci nie tylko wiedzieć, ale też umieć.
Wiele strategii skupia się na tym, jak działać na gorąco - gdy i Ty, i dziecko, jesteście w silnych emocjach i trudno Wam działać ze spokojem.
To właśnie dlatego wiele znanych sposobów w tych chwilach zawodzi. To dlatego rady w stylu “pooddychaj, policz do pięciu” (dla większych) lub “wytup swoją złość” (dla mniejszych) są totalnie nieskuteczne🙁
👉 Pokażę Ci przede wszystkim, co możesz zrobić wtedy, gdy masz najwięcej możliwości działania, jak rozwijać umiejętności (Twoje lub dziecka) na co dzień, bez większego wysiłku, w prozaicznych czynnościach, lub mimochodem.
Wyjaśnię Ci, czego możesz się spodziewać w obszarze emocjonalnym w zależności od wieku Twojego dziecka - jakie zachowania są rozwojowe, i nie muszą budzić Twojego niepokoju (lub zdecydowanych działań), a którym warto się przyjrzeć i otoczyć je szczególną uwagą.
✅ Podpowiem, jak działać, gdy wiesz, co chcesz zrobić i wiesz już jak - ale ze zmęczenia, przeciążenia i braku zasobów naprawdę nie masz siły kolejny raz regulować i towarzyszyć.
✅ Pomogę Ci lepiej zrozumieć, dlaczego czasem, mimo najlepszych chęci, reagujesz gwałtownie - i jak się zająć tymi momentami.
Twoje dziecko wyrośnie z aktualnych zachowań, a bieżące wyzwania się skończą.
Przyjdą jednak nowe etapy, nowe sytuacje i emocje będą Wam stale towarzyszyć.
🚨To, co wypracujecie sobie teraz, czego się wspólnie nauczycie - będziecie mogli zabrać ze sobą do każdej spotykającej Was sytuacji, a fundamenty wiedzy o emocjach pomogą Wam projektować strategie adekwatne do nowych okoliczności.
Nawet gdy rzucający się na podłogę przedszkolak wyrośnie na trzaskającego drzwiami nastolatka albo pochmurnie milczącą młodą osobę.
✅ stawiać pewniejsze kroki, gdy Twoje kilkuletnie dziecko będzie przeżywało napad złości
✅ łatwiej będzie Ci zdecydować, jak zająć się taką sytuacją, dzieckiem, sobą i otoczeniem
✅ z większym spokojem reagować na trudne zachowania
✅ nauczysz się wydłużać czas swojej reakcji i nie działać impulsywnie
✅ radzić sobie z własnymi emocjami, pojawiającymi się, gdy Twoje dziecko wraca smutne, przestraszone lub rozdrażnione ze szkoły, gdy zmaga się z trudnościami
✅ złapać więcej dystansu do nastoletnich huśtawek nastrojów
✅ poruszać się w krainie emocji z większą pewnością i zaufaniem: bez rozterek w stylu: odesłać je do pokoju, czy nie? ukarać, czy nie? zostawić, czy zostać z nim? pocieszyć czy zignorować?
✅ poczuć się lepiej z własnymi emocjami
✅ nauczyć się je rozpoznawać, przeżywać i wyrażać zdrowo i bezpiecznie.
Informacje zawarte w kursie to efekt mojej wieloletniej pracy z rodzicami, własnych wychowawczych doświadczeń oraz nieustannego zgłębiania tematu i filtrowania treści, które bywają powszechnie dostępne, ale są nieskuteczne lub wręcz szkodliwe (dla dziecka i/lub rodziców).
Nie każda znana metoda jest warta stosowania, nie każda polecana strategia sprawdzi się w Waszym przypadku.
Ten kurs nie jest zbieraniną wszystkiego po trochu, tylko starannie wyselekcjonowanym programem, zawierającym esencję i smaczki odnośnie zajmowania się emocjami – dużymi i małymi.
Chcesz poznać konkretne strategie oraz fundamentalne wskazówki, które pomogą Ci z większym spokojem i zaufaniem przeprowadzać dziecko przez jego emocjonalne burze?
Jeśli Twoja odpowiedź brzmi TAK – zapraszam Cię do IV edycji kursu “Ogarnij emocje”.
Do wyboru masz płatność jednorazową lub wariant 2 lub 3 wpłat comiesięcznych (kwiecień - maj - czerwiec lub kwiecień - maj). Bez żadnych odsetek.
Jak to dokładnie działa?
Jeśli wybierzesz 3 wpłaty: w momencie złożenia zamówienia zapłacisz pierwszą część, czyli 199 zł. Druga wpłata (199 zł) zostanie pobrana za miesiąc w tej samej kwocie, a trzecia (199 zł) za 3 m-ce w ramach trzymiesięcznej subskrypcji. Nie płacisz żadnych odsetek.
Po tych opłatach utrzymujesz dostęp do całego pakietu na rok.
Jeśli wybierzesz płatność jednorazową, oprócz metody płatności kartą możesz również wybrać płatność BLIKiem lub przelewem z Twojego banku poprzez Przelewy24.
⚠️ Nad bezpieczeństwem transakcji czuwa STRIPE (stripe.com) - najlepszy back-end płatności na świecie (wykorzystuje AES-256 do szyfrowania danych kart płatniczych, spełniane normy m.in: PSD2 (SCA), PCI DSS Level 1, SSAE18/SOC 1 i 2). Tutaj możesz przeczytać o tym więcej.
Dostęp do materiałów otrzymasz 22. kwietnia 2024 r. - pracujesz z nimi w swoim tempie, w dogodnym czasie i systemie. Dostęp potrwa przez rok, a dokładnie do 22. kwietnia 2025 roku.
Dodatkowo w maju, czerwcu i wrześniu 2024 roku otrzymasz zaproszenie na trzy dwugodzinne sesje online (Zoom), w czasie których będziemy pochylać się nad wybranymi obszarami, omawiać sytuacje uczestników i ćwiczyć konkretne strategie.
Daty sesji:
* 27.05 godz. 19.00
* 19.06 godz. 19.00
* 23.09 godz. 19.00
Spotkania zostaną częściowo nagrane (wyłączając momenty pracy warsztatowej uczestników) i udostępnione do późniejszego obejrzenia.
Treści w programie są uniwersalne bez względu na wiek czy sytuację życiową rodziny.
Zebrałam w nim strategie odnośnie różnych etapów rozwoju dziecka – od maluszka po nastolatka.
Sama, jako mama trojga dorastających dzieci, mam doświadczenie z wyzwaniami różnych okresów, w swojej pracy również wspieram rodziców bez względu na wiek – znajdziesz tu paletę narzędzi i wskazówek praktycznych w odniesieniu do każdego etapu rozwoju.
Przede wszystkim – został zaprojektowany tak, aby zebrać w jednym miejscu, krótko, treściwie i esencjonalnie to, co najważniejsze w tym obszarze.
Po drugie – treści są ułożone w sposób, który pomaga stopniowo nabywać nową wiedzę i umiejętności. Bez uczucia chaosu, zagubienia i przytłoczenia.
Po drugie – treści merytoryczne zostały wsparte praktyką w ramach sesji – bo z pracy z rodzicami doskonale wiem, że to praktyka, ćwiczenie, omówienie konkretnej sytuacji – przynoszą największe zrozumienie tematu i dają gotowość, by wdrażać nowe podejście do codzienności.
Uczestnicy poprzednich edycji rozpoczynali pracę z różnych pułapów.
Niektórzy po raz pierwszy pochylali się nad tematem, spora część miała już bazę wiedzy i prób wdrażania jej do codzienności.
Bez względu na punkt startowy, twierdzili, że kurs pomógł im poukładać sobie to, co znane oraz wniósł nowe pomysły, rozwiązania i inspiracje.
Nawet, jeśli treści kursu nie będą Ci obce, to trafiają w konkretny moment i konkretne wyzwania, pomagając podejść do nich z uważnością, refleksją i dodatkowym wsparciem.
Materiały będą dostępne od 22. kwietnia 2024 r.
Dostęp do materiałów masz przez okrągły rok, do 22. kwietnia 2025.
Do pracy z materiałami wystarczy Ci Twój telefon/laptop lub komputer, z dostępem do internetu. Możesz oglądać lub słuchać lekcji, jak Ci wygodniej.
Aby wziąć udział w sesji na żywo, rekomenduję skorzystanie z urządzenia z dostępem do mikrofonu i kamery, ostatecznie tylko mikrofonu. To praca interaktywna, bazująca na wymianie między uczestnikami, dobrze więc mieć dostępny kanał komunikacji w trakcie sesji 🙂
Tak. Płatność można rozłożyć na 2 lub 3 comiesięczne wpłaty bez żadnych odsetek.
Jak to działa? W momencie złożenia zamówienia zapłacisz pierwszą część. Druga wpłata zostanie pobrana za miesiąc, a trzecia za 3 m-ce w tej samej kwocie w ramach trzymiesięcznej subskrypcji z Twojej karty (po opłaceniu całości oczywiście utrzymujesz dostęp do całego pakietu na rok).
Płatności są realizowane dzięki Easy Cart, a nad bezpieczeństwem transakcji czuwa STRIPE najlepszy back-end płatności na świecie (wykorzystuje AES-256 do szyfrowania danych kart płatniczych, spełniane normy m.in: PSD2 (SCA), PCI DSS Level 1, SSAE18/SOC 1 i 2).
Tutaj możesz przeczytać o tym więcej.
Tak, od razu po zakupie otrzymasz maila z fakturą.
Tak. W tym celu przy zamówieniu zaznacz opcję “Kup na prezent”.