Zapisy na webinar potrwają jeszcze przez:

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

BEZPŁATNY WEBINAR

Jak pomóc dziecku

które nie radzi sobie z emocjami?

Dzieci przeżywają emocje na dwa sposoby: wyrzucają je gwałtownie na zewnątrz lub chowają do środka.

Im mniejsze dziecko, tym częściej będzie jednak wyrzucać: bijąc, kopiąc, rzucając przedmiotami, krzycząc, płacząc itp.

👉W której grupie jest Twoje dziecko?

Jeśli w pierwszej - ile razy próbowałaś/eś rozmawiać, tłumaczyć, pokazywać - jak grochem o ścianę? Mimo Twoich starań wciąż i wciąż pierwszą reakcją dziecka jest rzucenie się na kogoś lub czymś, krzyki, płacze lub niemiłe słowa?

A jeśli w drugiej - ile już za Tobą prób wyciągnięcia z dziecka, o co mu chodzi, jak się czuło, co dla niego było trudne etc?

👉Ustąpić czy twardo obstawać przy swoim?

Ile to frustracji, rozmyślań i analizowania, co tu zrobić, żeby pomóc dziecku i sobie? Ile godzin spędzonych na szukaniu informacji, jak “powinno się” postąpić: ukarać, zignorować, zabronić, czy natychmiast pocieszyć? Ustąpić czy twardo obstawać przy swoim?

👉 Też czasami dochodzisz do ściany?

Bo, nie oszukujmy się - kiedy emocje dziecka eskalują, nam, dorosłym, również robi się trudno. I nie zawsze potrafimy działać w zgodzie z naszymi wartościami i obietnicami (nie będę krzyczeć, zachowam spokój etc.).

Czy Ty też to znasz?

I może, choć chcesz wspierać rozwój emocjonalny swojego dziecka, chcesz stwarzać mu przestrzeń do wyrażania emocji i umieć je przyjmować - to czasem sam/a czujesz się pogubiony/a, bo brak Ci wiedzy, wzorców i własnej praktyki.

😔 Rodzic czuje się winny?

Wokół radzenia sobie z emocjami narosło wiele mitów, wskutek których my dorośli mamy często nierealne oczekiwania względem dzieci:

jak powinny działać, gdy emocje biorą górę.

Jako rodzice natomiast czujemy się winni, gdy dzieci w ten oczekiwany sposób nie działają.

🤷‍♀️ Jak mamy umieć, skoro i nas nikt tego nie nauczył?

Jednak problem nie zaczyna się, gdy oczekujemy, że dziecko zachowa się w wyważony i dojrzały sposób, a ono tego nie robi.

Problem ma swój początek w miejscu, w którym nie umiemy pomóc dziecku, aby zmieniło swój sposób wyrażania emocji.

Gdy nie umiemy poprowadzić go krok po kroku ku nowym sposobom i umiejętnościom. A jak mamy umieć, skoro i nas nikt tego nie nauczył?

Dlatego zapraszam Cię na bezpłatny webinar, podczas którego:

Dowiesz się czego twoje dziecko potrzebuje od Ciebie, gdy emocje biorą górę (a czego nie potrzebuje wcale, choć pewnie często to robisz)

Zrozumiesz, dlaczego większość dzieci nie chce wytupywać złości, rysować jej ani uderzać w poduszkę i dlaczego nie ma sensu sięgać po te metody (choć wokoło słyszysz, że są polecane)

Poznasz zachowania typowe dla różnych etapów rozwoju emocjonalnego (i nie trzeba zbytnio zaprzątać sobie nimi głowy), a jakim sytuacjom/działaniom warto przyjrzeć się bardziej wnikliwie

Zrozumiesz, dlaczego tak Ci nieraz trudno towarzyszyć dziecku w emocjach (choć bardzo chcesz zachować spokój)

Dowiesz się, co decyduje o sposobie, w jaki Twoje dziecko wyraża emocje
(i dlaczego nieraz robi to o wiele gwałtowniej niż dzieci sąsiadów i znajomych)

Zaproszę Cię do mojego kursu online, w którym uczę dorosłych zachowywać spokój w trudnych momentach i wspierać dziecko w radzeniu sobie z emocjami

Webinar odbędzie się 15.kwietnia, (poniedziałek), godz. 20.30

Zapisani uczestnicy otrzymają pięciodniowy dostęp do nagrania.

Nazywam się Małgorzata Musiał

Od ponad piętnastu lat towarzyszę rodzicom i opiekunom w lepszym rozumieniu dzieci i budowaniu z nimi bliskich, bezpiecznych relacji.

Jestem pedagożką i mediatorką, autorką poradników rodzicielskich (“Dobra relacja. Skrzynka z narzędziami dla współczesnej rodziny” oraz “Bo ty im na wszystko pozwalasz!! O tym jak się porozumieć wspólnie wychowując dzieci”).

Prywatnie - jestem żoną oraz mamą trojga dorastających dzieci.

Opinie o moich webinarach

mockup_lap

✅ Rezerwuj miejsce

Webinar jest bezpłatny, ale dostęp do spotkania na żywo i do jego nagrania mają tylko zapisani uczestnicy.

BARDZO WAŻNE! Pamiętaj proszę aby po zapisaniu zajrzeć od razu do skrzynki i potwierdzić swój email!! (inaczej nie trafi do Ciebie link do webinaru)

.

Małgorzata Musiał prowadząca działalność gospodarczą pod firmą Vivens Małgorzata Musiał, ul. Leszczyńskiego 103/19, 85-137 Bydgoszcz, wpisaną do CEIDG, NIP 8451689976, REGON 790283865. Twoje dane przetwarzam w celu realizacji zamówienia oraz jego rozliczenia. Szczegóły dotyczące ochrony danych osobowych znajdziesz w klauzuli informacyjnej.

Zapisując się:

* wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Małgorzatę Musiał prowadzącą działalność gospodarczą pod firmą Vivens Małgorzata Musiał, ul. Leszczyńskiego 103/19, 85-137 Bydgoszcz, wpisaną do CEIDG, NIP 8451689976, REGON: 790283865, moich danych osobowych w celu marketingu bezpośredniego, w szczególności w celu przesyłania informacji o produktach, promocjach i świadczonych usługach oraz składania ofert i propozycji zawarcia umowy i w tym zakresie do bezpośredniego kontaktu elektronicznego za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail). Powyższa zgoda została wyrażona dobrowolnie zgodnie z art. 4 pkt 11 RODO, po zapoznaniu się przeze mnie z informacjami dotyczącymi zasad przetwarzania danych osobowych.

* wyrażasz zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Małgorzaty Musiał prowadzącej działalność gospodarczą pod firmą Vivens Małgorzata Musiał, ul. Leszczyńskiego 103/19, 85-137 Bydgoszcz, wpisaną do CEIDG, NIP 8451689976, REGON: 790283865